Archiv autora: Radek Vargulič

A co říci závěrem?

Dovolte mi, abych zde zanechal pár slov na závěr našeho putování za švestkovou vůní polární kruh…

Děkuji všem účastníkům za pěkné a nezapomenutelné chvíle. Bylo to s vámi všemi velmi pěkné a myslím, že jsme si to užili do poslední chvíle. Závěrečné dva dny sice nebyly úplně podle našich představ – na tom se shodneme asi všichni. Nicméně věřím, že nás to posílilo, a že se vrátíme příští rok na evropské cesty zkušenější a silnější.

Také bych chtěl poděkovat pánům Davidovi a Dušanovi, kteří neváhali obětovat kus svého víkendu a vyrazili pro nás do Německa a auto převezli až k domu.

Také bych chtěl poděkovat
Alence za nefalšovanou radost a nadšení z řízení aut, z pohledu na desetipatrovou(!) loď, z prostorného apartmánu v Oslo a vůbec ze všeho, co jsme zažívali…

Jitce za parádní vedení našeho palubního deníku, za úsměvy, které vykouzlila na unavených tvářích cestovatelů, když každý večer předčítala své dílo… a hlavně za to, že u Hannoveru zůstala se svým bráškou a dělala mu společnost až do poslední chvíle této expedice.

Johnnymu za jeho diplomatické jednání s hoteliéry, za jeho jazykovou podporu při vysvětlování problému automechanikům, za jeho DJské schopnosti při putování norskou krajinou, za jeho pozitivní přístup ke všemu, co se dělo a také za jeho průvodcovské schopnosti ve všech městech, které jsme procházeli.

Mirovi za jeho podporu při přípravě této akce, za to, že na sebe vzal břímě zodpovědnosti a vzal své auto jako druhý dopravní prostředek a také, že se ujal peněz a držel polovinu kasy. A také za to, že sdílí nadšení pro další putování Evropou.

Štěpovi za jeho kuchařské schopnosti a zkušenosti, za to, že se mu nesplnily jeho cestovatelské tradice, za jeho nadšení pro Finsko a výměnu čepic a vůbec za jeho pozitivní přístup k cestování a za návrh na další destinace pro příští léta.

Přátelé, kamarádi… Bylo to krásné… Děkuji…


 

Board diary – Day 2 (by Johnny)

The day started with a morning walk down the the hill into the center of Kolding mearly to kill time as reception at Danhostel did not open till 8am and some of us were up at six o’clock.

The morning view was greating us with sunshine and a vista Down unto witch to explore.. we walked in the center of Kolding for a Quick photo opertunerty, one being by the lake with the big old building that in still to reachrs know as Koldinghus . After we hit the road time being 8:30 into the car with the radio playing great 80’s hits ..

We drove through Denmark crossing its inpressive bridge’s mind you paging the toll was no fun 45€ each bridge..

And into Sweden we came headding to Norrkoping to vist friend Alex we meet and went to pub for beer 2000kc later he showed us around even gave us his tour of the lociol supermarket that will stay with me forever.

Nice guy and think we made him happy

So now here i am in hotel next to a airport and ending the blog thing so i can shower and sleep..

Tomorrow Stockholm

Board diary – Day 1 (by Johnny)

Road Trip Scandinava Day 1.

We took off from Brno around 6:30am driving to Praha to change cars and collect Miro then we just drove and drove covering over 1000km through Germany into Denmark ariving in the dark about 21:00 to our first nights accomadation in Kolding the town its self was very quite this time of night. From what i could make out from the small back seat car window the buildings and house’s to me had slight feel of UK towns even somwhat like Londen on a cold dark night but the light of day may change my view..

From the garden of hostel Dan i can make out the lights of the harbor. like many travels when ariving in the dark all ways leave one with a new world to wake up too.

So looking forward to to see the sights tomorrow morning and what else a waits us on this road trip north